Ako sa starať o produkty z bambusu

Prečo Bambus?

V posledných rokoch sa stále viac zaoberáme otázkou ochrany životného prostredia. Bambus je unikátny druh rastliny, ktorý je často využívaný na výrobu produktov ako napríklad šaty, tašky, pokrývky na posteľ. Bambus môže byť tiež použitý na rôzne účely, ako napríklad na výrobu nábytku, podlahových a stropných obkladov, matracov, plastových výrobkov a hračiek. Bambus sa vyznačuje mimoriadnou trvanlivosťou a je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu. Je to ekologická alternatíva k umelým materiálom, pretože je obnoviteľný, recyklovateľný a ľahko sa oň stará. Ak sa o bambusové produkty správne staráte, môžu vám slúžiť po veľmi dlhú dobu.

Ukázať produkty

Vlastnosti bambusu

Bambus má veľa vlastností, ktoré sú veľmi užitočné. Je to prírodná, trvanlivá, odolná a ekologicky priateľská rastlina. Bambus sa vyznačuje mimoriadnou trvanlivosťou a je veľmi odolný voči mechanickému poškodeniu. Je to ekologická alternatíva k umelým materiálom, pretože je obnoviteľný, recyklovateľný a ľahko sa oň stará.

Čistenie a údržba textilných produktov z bambusu

Ak ste sa rozhodli pre odevy vyrobené z bambusu, je dôležité, aby ste vedeli, ako o ne správne starať. Bambusové produkty sú veľmi jemné a citlivé na starostlivosť, preto je dôležité, aby ste sa o ne správne postarali. Ako prvé, je dôležité, aby ste bambusové produkty prať vždy ručne. To je preto, lebo strojové pranie môže poškodiť vlákna bambusu a môže spôsobiť, že odev stráca svoju elasticitu a farbu. Ak musíte bielizeň vyprať, je dôležité, aby ste pracovali s nízkou teplotou a aby ste produkty vysušili v tieni. Tiež je dôležité, aby ste sa vyhli častému žehleniu bambusových produktov. Bambusové produkty sa dajú žehliť, ale je to lepšie robiť veľmi opatrne a len vtedy, ak je to nevyhnutné. Ak je to možné, je lepšie, ak sa produkty sušia a nežehlia.

Udržateľnosť a recyklácia výrobkov z bambusu

Udržateľnosť je pri výrobe produktov z bambusu veľmi dôležitá. Bambusové produkty môžu byť udržateľne vyrobené, čo znamená, že sú vyrobené z prírodných materiálov a procesy výroby sú usporiadané tak, aby sa zabránilo nadmernému spotrebu zdrojov. Udržateľnosť zahŕňa aj efektívne využívanie zdrojov, minimalizovanie odpadu a recykláciu. Bambusové produkty sú ľahko recyklovateľné, pretože sú vyrobené z prírodných materiálov a môžu byť znovu použité na výrobu nových produktov. Výrobcovia produktov z bambusu by mali byť zodpovední za ich udržateľnú výrobu a recykláciu.

Ukážka našich produktov

Zobrazených 1–5 z 140 výsledkov

 • Ľanové nohavice JULO

  Ľanové nohavice JULO

  23,90 
 • Rastúce body Frutik dlhý rukáv bambus

  Rastúce body Frutik dlhý rukáv bambus

  21,90 
 • Vafľové legíny Čerešne

  Vafľové legíny Čerešne

  17,90 
 • Vafľové kraťasky Čučoriedky

  Vafľové kraťasky Čučoriedky

  15,90 
 • Rastúce pyžamko FRUTIK overal zips

  Rastúce pyžamko FRUTIK overal zips

  34,90 38,90